Що корисніше – петрушка чи кріп: лікарі дали однозначну відповідь

Дієтологи порівняли користь петрушки і кропу — зелені, без якої не обходиться практично жодна страва. За словами експертів, вся зелень багата нутрієнтами — біофлавоноїдами, аскорбіновою кислотою, в-каротинами. Зелень — гарне джерело харчових волокон, багатьох вітамінів і мікроелементів, таких як магній, калій і залізо, інформує Ukr.Media.

Але кожна рослина має свої відмінності та несе певну користь.

Петрушка

Як зазначили лікарі, у петрушці від природи багато вітаміну К, необхідного для нормального згортання крові, профілактики атеросклерозу, а також для підвищення мінеральної щільності кісток та їхньої більшої міцності. Крім цього, в петрушці містяться такі речовини, як лютеїн і зеоксантин, які разом із вітаміном А профілактують катаракту і дегенерацію жовтої плями — основну причину вікової втрати зору.

Разом із цими речовинами в петрушці містяться мідь, марганець і залізо. Ці мікроелементи беруть участь у метаболізмі та кровотворенні. За словами експертів, петрушка є лідером за вмістом антиоксидантів.

Кріп

У кропі високий вміст вітамінів С, РР, Р, Е, В1, В2, В6, фолієвої кислоти. Також кріп багатий на калій, мідь, цинк, залізо, фосфор та інші важливі мінерали.

Але принциповою його відмінністю є нутрієнти — біологічно активні речовини — лютеїн, віолексантин, кепферол і вікенін, а також азотисті сполуки, які захищають організм від небезпечних захворювань.

Ці нутрієнти допомагають у боротьбі з окислювальним стресом, який є причиною розвитку атеросклерозу, раку та хвороби Альцгеймера. За рахунок азотистих сполук кріп сприяє розширенню судин, зниженню артеріального тиску, має сечогінну дію, зазначили дієтологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *