Причини, через які ви не відчуваєте насичення після їжі

Почуття голоду після повноцінного приймання їжі — поширена проблема, навіть якщо, здавалося б, ви щільно пообідали. Невже ви з'їли недостатньо, щоб відчути насичення, і потрібно збільшити розмір порції?

Дієтологи пояснили причини такого феномена. Важливе уточнення! Почуття задоволення після їжі не завжди залежить від того, скільки у ній калорій або якого розміру була її порція, інформує Ukr.Media.

У першу чергу, варто оцінити поживні речовини у продуктах, які ви споживаєте

І це безпосередньо залежить від того, наскільки швидко ваше тіло витрачає поживні речовини. Таким чином, якщо ви їсте продукти, які майже миттєво засвоюються (що називається "прості" вуглеводи, наприклад, дріжджовий хліб або паста), ви можете знову відчути голод менш ніж через годину. А ось відчуття насичення зазвичай залежить від "ситої трійці": харчових волокон, білка і здорових жирів. Волокна (овочі, фрукти, цільні злаки) — це те, що наповнює нас необхідними поживними речовинами; білок (бобові, горіхи, яйця, риба, курка, молочні продукти) дарує відчуття задоволення від їжі. А здорові жири (горіхи, авокадо, оливкова олія) допомагають зберігати відчуття насичення тривалий час.

Другий важливий момент — кількість вживаної рідини протягом дня

Наш мозок часто інтерпретує спрагу як голод, тому ви можете почуватися спустошеними, навіть у випадку, якщо півгодини тому встигли наїстися досхочу. І тільки якщо ви регулярно випиваєте від 8 до 10 склянок води на добу, то будете в змозі відрізнити спрагу від справжнього почуття голоду.

Третій фактор — це всюдисущий стрес

Іноді, коли ми почуваємося пригніченими, перебуваємо у стані депресії, турбуємося про щось або сумуємо, то, не віддаючи собі звіту, починаємо частіше перекушувати або просто потроху їсти, але майже постійно, навіть коли насправді у цьому немає ніякої фізіологічної потреби. Тому, якщо ви відчуваєте голод відразу після їжі, поетапно запитайте себе:

 • Чи містила спожита страва усі необхідні елементи для насичення?
 • Чи достатньо води ви випили?
 • Чи дійсно ви голодні або це залишковий стрес та втома?
 • Якщо ви не зовсім впевнені у ствердних відповідях на ці питання, спробуйте спочатку трохи прогулятися, подихати повітрям, поспілкуватися зі своїми друзями або спробуйте скористатися улюбленим вами і ефективним способом боротьби зі стресом. Це може зменшити ваше занепокоєння, а разом з ним піде і псевдоголод.

  Ще одна істотна обставина — порушений режим харчування

  Якщо ви пропускаєте один з необхідних прийомів їжі протягом дня, то під час наступного вам гарантовано буде складніше наїстися. Щоб уникнути плутанини, дієтологи рекомендують за класикою робити ставку на три-п'ять невеликих прийомів їжі на день. Такий режим харчування допоможе бути більш енергійними і не відчувати постійний голод.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *