Найменш травмонебезпечні види спорту, які підійдуть не тільки дорослим, а і дітям

Спорт і безпека — поняття, які йдуть рука об руку протягом всієї спортивної історії, інформує Ukr.Media.

Але ніколи вони не співіснували. А все тому, що будь-яка фізична активність більшою або меншою мірою, але пов'язана з ризиком отримання травми різного ступеня тяжкості.

Чи означає це, що займатися спортом не варто? Аж ніяк. Фізичні вправи при помірному та розумному підході принесуть тільки користь. Інше питання: дуже важливо підбирати безпечні види спорту, які будуть до душі саме вам.

Останнє особливо властиво батькам, які стоять перед вибором, в яку спортивну секцію відправити своє улюблене чадо, щоб не завдати шкоди його здоров'ю. Якщо це питання актуальне і для вас, пропонуємо познайомитися з п'ятьма видами спорту, які за численними дослідженнями і спостереженнями за професійними спортсменами були визнані найбільш безпечними.

Плавання

Це не тільки безпечний, але і дуже корисний вид спорту. Важливо лише дотримуватися правильної техніки руху у воді. Так ви зведете ймовірність травмуватися до мінімуму.

Плавання не пов'язане з контактом з будь-яким обладнанням. Це окремий вид спорту. Так що впустити на себе щось або отримати випадковий удар від члена команди або суперника точно не загрожує. Підтверджує безпеку цього виду спорту і та обставина, що навіть професійні плавці з багаторічним стажем тренувань найчастіше зберігають своє здоров'я на довгі роки.

Гребля

Існує два види веслування на байдарках і каное та академічне. Друга це різновид по частині травмобезпечності трохи поступається першій, так як академічне веслування передбачає присутність в човні кількох осіб і необережний рух веслом може спровокувати удар, що на практиці буває досить рідко. В цілому ж веслування передбачає лише одноманітні рухи руками, тому ймовірність травмуватися невелика.

Фехтування

Присутність цього виду спорту в добірці, де знаходяться найбільш безпечні з точки зору травматизму види спорту, може вас здивувати. Однак це дійсно так. Так, рапіри фехтувальників виглядають з боку загрозливими. Але варто знати, що це спортивна зброя з тупим наконечником та лезом, яке не може реально порізати. Крім того, від можливих травм спортсменів відмінно захищає шолом і форма з щільної тканини. Зрозуміло, досвід і правильну техніку разом зі швидкою реакцією теж не можна ігнорувати. Це вирішальні чинники, відповідальні за безпеку.

Стрибки у воду

Технічно правильно виконаний стрибок з висоти навряд чи призведе до травми. Але тут важливу роль все ж відіграє підготовленість атлета. Він повинен вміти правильно і своєчасно згрупуватися в повітрі і при входженні в воду. В іншому ж цей вид спорту не відноситься до небезпечних в плані травм.

Спортивна ходьба

Навантаження на зв'язки і м'язи при спортивній ходьбі мінімальне. Їй піддаються, мабуть, тільки м'язи ніг. Найпоширеніша травма, яка трапляється зі спортсменами-ходунами — це розтягнення м'язів і сухожиль в області стоп.

Тим не менше ризик подібного виникає тільки в тому випадку, якщо людина перед виходом на старт недостатньо розминається, вирішує брати участь у змаганні, попри больові відчуття або погане самопочуття або ж просто зловживає спортивними навантаженнями.

Тим же, хто практикує спортивну ходьбу помірно в оздоровчих цілях і для підтримки гарної фізичної форми, особливо побоюватися нічого.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *