Краще дайте зубочистці спокій: ви й не здогадувалися про наслідки використання

Сьогодні нікого не здивуєш зубочистками. Вони є скрізь — у кафе, ресторанах, удома на кухонному столі. Ними вміють користуватися навіть діти. І донедавна це вважалося гарною звичкою. Однак лікарі-стоматологи попередили про небезпеку, яку приховують у собі маленькі дерев'яні палички із загостреним кінцем, інформує Ukr.Media.

На думку фахівців, використання зубочисток може призвести до пошкодження ясен та емалі, розвитку карієсу та інших неприємних наслідків.

Багато людей активно і щодня користуються зубочистками, не замислюючись про те, що шкоди від цього може бути набагато більше, ніж користі. Звичайно, швидко й акуратно видалити залишки їжі між зубами можна. Але довго колупатися паличками в роті точно не варто, кажуть стоматологи.

За їх словами, така звичка може спровокувати активне розмноження бактерій і, як наслідок, спричинить багато проблем із зубами та яснами. Аж до найсильнішого запалення.

Це не нормально!

Як зазначили фахівці, сам факт того, що їжа застряє між зубами, вже свідчить про наявність патології, яка потребує лікування. А регулярне використання зубочисток може лише посилити наявні проблеми.

За словами лікарів, під час використання зубочисток є високий ризик пошкодити ясна, що може призвести до атрофії їхньої ділянки, виникнення пародонтальних кишень (є сприятливим середовищем для мікробів), а також до розвитку запалення і пародонтиту.

До речі, хронічне запалення може стати причиною швидкого руйнування кісткової тканини, через що зуб втратить свою опору. І тоді доведеться задуматися про протезування або тривале й дороге лікування проблем, що навалилися.

Ба більше, використовуючи зубочистки, є ризик пошкодити емаль, що загрожує появі тріщин на поверхні зубів. А це прямий шлях до розвитку карієсу.

Стоматологи наголосили, що зубочистки — це легкий шлях для поширення інфекції з одного місця або зуба на інші. У підсумку може розвинутися сильне запалення, вилікувати яке під силу тільки досвідченому лікарю-стоматологу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *