Користувач соцмережі показав, як бачать світ люди з астигматизмом

Інтернет постійно підкидає дивні і цікаві факти, про які ви могли і не підозрювати, пише BoredPanda. Ось наприклад, як багато ви знаєте про зір? Відомо, що деякі люди мають ідеальний зір, в той час як інші сліпі як кажан, але як щодо інших станів очей, які зустрічаються у багатьох?

Фотографія з облікового запису в Твіттері від користувача @UnusualFacts6, який публікує «найдивніші і жахливі факти», стала вірусною, показавши різницю між тим, як бачать люди з астигматизмом, і тим, як люди бачать без нього, інформує Ukr.Media.

Астигматизм – це рефракційний стан, який виникає, коли рогівка (передня поверхня ока) або лінза всередині ока мають неспівпадаючі вигини. У нормального ока рогівка і кришталик вигнуті округло, тоді як у людей з астигматизмом один з цих елементів має форму яйця. В ідеальному оці округла форма рогівки і кришталика переломлює будь-яке світло, створюючи чітко сфокусоване зображення на сітківці.

В оці з помилкою заломлення неспівпадаючі криві в оці перешкоджають правильному вигину світлових променів. У результаті виходить розмите зображення.

Існує два різних типи астигматизму: астигматизм рогівки, коли невідповідні криві виникають в рогівці, і лінзоподібний астигматизм, коли не співпадають криві в кришталику.

Обидва види викликають розмитий зір, але можуть виникати більш горизонтально, вертикально чи по діагоналі. Цей стан найчастіше зустрічається у поєднанні з іншою рефракційною помилкою, такою як короткозорість або далекозорість.

Нечіткий зір є не єдиним симптомом астигматизму, люди з цим захворюванням можуть також відчувати напругу очей або дискомфорт, головні болі, труднощі в нічний час. Деякі люди народжуються з астигматизмом і можуть не знати, що він у них є, поки їх не обстежують під час перевірки зору.

Люди, які виявляють, що у них астигматизм, можуть як жити з ним, так і спробувати скорегувати його. Найбільш поширеним способом лікування симптомів астигматизму є окуляри, контактні лінзи і рефракційна хірургія.

Рефракційні помилки є найбільш поширеними з очних проблем серед всіх вікових груп. Згідно з дослідженнями та звітами Всесвітньої організації охорони здоров'я, вони також є першою причиною порушень зору і другою причиною втрати зору у всьому світі, оскільки 43% глобальних порушень зору обумовлені помилками рефракції.

Невиправлені рефракційні помилки стали причиною сліпоти у 6,8 мільйонів чоловік в 2010 році по всьому світу. У США астигматизм зустрічається у 1 з 3 чоловік.

Хоча такий стан очей може здатися великою незручністю, він не заважав багатьом великим художникам. Вважається, що художник, архітектор і скульптор Ель Греко іспанського Ренесансу (1541-1614) мав астигматизм. Художник був відомий тим, що малював витягнуті фігури на своїх картинах, і в 1913 році офтальмолог Герман Беритенс стверджував, що це пов'язано з рефракційними порушеннями зору.

Більш істотним прикладом є випадок з Клодом Моне, у якого була діагностована катаракта – стан, який затуманює очі і зір, погіршує передачу кольору і погіршує деталізацію – все це відбилося на його роботах.

Коментарі здивували автора посту. Люди писали, що були впевнені, що таку картину бачать всі, і це абсолютно нормально. А ви теж бачите вогні зі смугами?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *