Канадський стоматолог перерахував продукти, які змінюють колір зубної емалі

Навіть найздоровіша і найгладкіша зубна емаль може змінювати колір під дією деяких чинників. Всі ми знаємо, що білизні посмішки шкодять кава і нікотин, проте список ними не вичерпується, інформує Ukr.Media.

Будьте обережні, ці продукти роблять зуби жовтими!

Біле вино

Всі знають, що червоне вино може зробити зуби по-справжньому моторошними, але не поспішайте розслаблятися — біле вино теж може стати проблемою. Кислотність напою впливає на емаль, і вона стає більш сприйнятливою.

Як уточнює канадський стоматолог Дерек Чанг, комбінація спирту, цукру і кислоти в алкогольних напоях буквально робить зуби м'якшими, що впливає і на колір посмішки, і на здатність зубів протистояти бактеріям.

Соуси на основі томатів

Можливо, це не спадало вам на думку, але соуси, приготовані з помідорів, належать до найпоширеніших причин, що спричиняють появу жовтизни зубів. Томати мають одночасно високу кислотність і виражену пігментацію, тому ваша улюблена томатна підлива пошкоджує захисний шар зубів — і полегшують проникнення кольору всередину емалі. Доктор Чанг наводить простий приклад — напевно, кожна з нас стикалася з ситуацією, коли важко відмити пластиковий контейнер від пасти болоньєзе. Те ж саме може трапитися із зубами.

Екзотичні приправи

Перше місце в списку підозрюваних посідає каррі та інші суміші з додаванням куркуми. Куркума така яскрава, що здається неоновою! І, навіть якщо ТікТок повниться роликами про відбілювання зубів за допомогою куркуми, не варто поспішати повторювати за блогерами — зуби стануть радше приємного жовтого, ніж білого кольору. І особливо вразливими ризикують стати пломби і коронки.

Ягоди

У ягодах маса вітамінів і антиоксидантів, і, безсумнівно, вони залишаються чудовим доповненням до будь-якої здорової дієти. Але Дерек Чанг нагадує, що багата пігментація чорниці та малини може послужити погану службу білосніжності вашої посмішки.

Мабуть, відмовлятися від ягід повністю не варто, але важливо ретельно прополіскувати рот після їх вживання, а ще краще — чистити зуби.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *