Жіночі дні та тренування: як займатися в кожен з періодів циклу, щоб не зашкодити організму

Активний спосіб життя — це свідомий і здоровий вибір безлічі сучасних жінок, які не могли не помітити, що ефективність та інтенсивність тренувань не завжди стабільні, інформує Ukr.Media.

На ці показники можуть впливати різні фактори — самопочуття, настрій, час заняття, а також гормональний баланс, тобто день або період менструального циклу.

Спорт в жіночі дні

Ці декілька днів в місяць доставляють безлічі жінок значний дискомфорт. Так крім, стандартних симптомів першого дня циклу, більшість дівчат турбують ниючі болі внизу живота і попереку, слабкість і загальне нездужання, іноді все це супроводжується також запамороченням і нудотою.

З цих причин більшість представниць прекрасної статі воліють якомога менше рухатися, проте це не зовсім правильно. Неприємні відчуття викликані підвищенням рівня простагландинів — речовин, які сприяють скороченню матки, а також дратують больові рецептори в усьому тілі, а не тільки в органах малого таза. Рух стимулює насичення крові киснем і більш активної її циркуляції, завдяки чому з організму швидше виводяться токсини.

В цей час перевагу краще віддати спокійним вправам — пілатесу, йозі, а тим, хто займається спортом регулярно, тимчасово знизити інтенсивність тренувань.

Фолікулярна фаза

Цикл умовно можна розділити на 2 великі фази — фолікулярну, яка триває з першого дня і до овуляції, та лютеїнову, що настає після виходу яйцеклітини. В цей час організм жінки активно оновлюється і готується до можливого зачаття — прискорюються метаболічні процеси і вуглеводний обмін, підвищується чутливість до інсуліну та одночасно знижується сприйнятливість до больових відчуттів.

Дівчата в цей період відчувають себе бадьорими та повними енергії, покращуються показники їх витривалості. Ця фаза — найкращий час для анаеробних силових навантажень.

Спорт під час овуляції

Пік гормональної активності припадає не лише на день виходу яйцеклітини з фолікула, але і на кілька діб до і після цього. В цей час організму під силу важкі тренування, у тому числі і кардіо. Однак варто бути дуже обережними — за деякими даними, зміна гормонального балансу сприяє розм'якшенню сухожиль і хрящів, завдяки чому зростає їх еластичність і ризик отримання травм.

Лютеїнова фаза

Після овуляції організм жінки контролюється прогестероном — гормоном, «відповідальним» за життєзабезпечення майбутньої дитини. Разом з його концентрацією зростає здатність тіла акумулювати ресурси — воду, сили і поживні речовини.

При фізичних навантаженнях основним джерелом енергії в ці дні є ліпіди, а не вуглеводи, як у першій половині циклу, тому останні з великою швидкістю відкладаються про запас (також через зниження чутливості до інсуліну). У цей період краще спрямувати зусилля на спалювання жирів і віддати перевагу аеробним тренуванням — бігу, плаванню, велосипедному спорту.

Висновок

Чергуючи типи навантаження відповідно до того, в яку фазу циклу входить організм, жінки можуть зробити їх ефективнішими і менш нудними. За деякими даними, регулярні заняття спортом сприяють полегшенню стану під час ПМС, а також знижують больові відчуття.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *