Яка різниця між йогою та розтяжкою і що для Вас буде краще?

При уяві людини, що практикує йогу, ви можете уявити собі виняткову гнучкість і розтяжку тіла в складних позах. Проте, хоча в основі йоги лежить великий компонент розтяжки, фізична активність і духовна практика йоги сильно відрізняються від окремої розтяжки.

Хороша новина полягає в тому, що незалежно від того, починаєте ви займатися йогою, вже повністю занурилися в практику або намагаєтесь включити щоденні вправи на розтяжку у свій графік, і йога, і розтяжка мають загальні переваги у запобіганні травмам, зменшенні болю від напружених м'язів та жорстких суглобів. Але ми вирішили все-таки заглибитися і розповісти, чим вони відрізняються, інформує Ukr.Media.

Йога — це цілісна практика

Йога — це практика, історія якої сягає глибокої давнини. Хоча сьогодні йога може асоціюватися з високоприбутковою оздоровчою індустрією, протягом століть йога була духовним зв'язком із самим собою та великим світом.

Йога наголошує на зміцненні як фізичного тіла, так і розуму, що включає контроль над емоціями та розвиток стосунків зі своїм внутрішнім «я». Звичайно, йога також включає значну кількість фізичних рухів у вигляді розтяжки та поліпшення гнучкості.

Переваги занять йогою величезні: від збільшення гнучкості, рухливості, рівноваги та сили до зменшення хронічного болю та симптомів артриту. Хоча заняття йогою можуть проходити в спокійній обстановці з приглушеним освітленням, спокійною музикою і ароматерапією, було виявлено, що регулярна практика йоги призводить до підвищення енергії, настрою і загального кругозору.

Оскільки йога поглиблює розслаблення та сприяє психічному благополуччю, крім багатьох фізичних переваг, учасники можуть відчути зниження рівня стресу та, зрештою, покращити уважність, пильність та енергію. Для людей, які часто відчувають негативні почуття, тривогу, депресію або хронічну втому, постійне заняття йогою може зіграти роль у зменшенні негативних емоційних станів.

Переваги розтяжки

Найбільша різниця між розтяжкою та йогою полягає в тому, що розтяжка зазвичай не фокусується на уважності. Це не означає, що ви не можете використовувати уважність разом із розтяжкою, тим більше, що повільне контрольоване дихання може допомогти досягти глибшої розтяжки. Якщо ви сидите протягом тривалого періоду часу або у вас немає можливості рухатися, розтяжка — це практика, яку можна включити в невеликі проміжки часу.

У той час як йога зазвичай включає в себе сеанси, які вимагають блоків часу, розтяжка може бути вплетена в напружений графік всього за кілька хвилин. Американський коледж спортивної медицини повідомляє, що розтягування кожної основної групи м'язів тіла всього за хвилину достатньо для досягнення достатнього розтягування. Якщо утримувати розтяжку протягом повної хвилини складно, хвилину можна розбити на інтервали від 10 до 30 секунд за раз.

Розтяжка може включати утримання груп м'язів у положеннях, коли ви відчуваєте помірне розтягнення без болю, або може включати використання аксесуарів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *