Як розрахувати свою денну норму цукру, щоб не погладшати

Частка цукру, що вживається людиною, не повинна перевищувати десяти відсотків від загального добового споживання продуктів. Про це розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

Причому ця цифра стосується всіх видів цукру: бурякового, білого, очеретяного, коричневого, рафінованого і нерафінованого, підкреслили фахівці. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), денна норма цукру становить 12 чайних ложок, що відповідає 50 грамам.

Це умовна порція, яка розрахована на середньостатистичну людину. Загалом дієтологи рекомендують у питанні вживання цієї популярної спеції дотримуватися індивідуального підходу. Для цього потрібно вираховувати денну норму споживання цукру із загальної кількості необхідних дорослій людині калорій.

Так, якщо ви ведете неактивний спосіб життя, то добова норма споживання спеції не може перевищувати 25 г, зазначили дієтологи. Якщо ж ви відвідуєте тренажерний зал хоча б тричі протягом тижня, то дозування можна збільшити до 40 г.

Ті, хто, крім активних кардіотренувань, також займається силовими вправами, можуть вживати до 50 грамів цукру протягом дня, продовжили експерти.

Отже, якщо ваша вага становить близько 65 кілограмів, але при цьому ви ведете малорухливий спосіб життя, ви можете за добу споживати близько 1500 калорій, з яких 150 калорій можуть припадати на цукор — це орієнтовно 38 грамів, або 10 чайних ложок, уточнили фахівці.

Середньодобове споживання цукру — 26,5 грама, максимальне добове споживання цукру — 57,5 грама, додали дієтологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *