Як правильно загартовуватися в домашніх умовах — інструкція для новачків

Загартування — справа благородна. І не тільки на випадок, якщо доведеться пірнути в ополонку або похвалитися силою духу перед товаришами по лазні. Користь виховувати в собі стійкість до температурних перепадів і найнижчих значень на стовпчику термометра — неосяжна. У першу чергу загартовування — це тренування кровоносних судин, які в тілі відповідають за якісну і безперебійну доставку кисню. Їх, як і багато іншого в нашому організмі, варто тренувати. Загартований індивід не трясеться від холоду, що несподівано наступив, не мучиться на спеці і навіть із задоволенням йде назустріч вітру. І звичайно, менш схильний до судинних захворювань, інформує Ukr.Media.

А ще ваш імунітет скаже спасибі в наступний простудний сезон, хоча захиститися такими маніпуляціями від вірусних захворювань неможливо. І звичайно, важливо — загальний тонус, набутий в процесі загартовування, йде на користь вашій роздратованій нервовій системі.

Як загартовуватися новачкам

Якщо вам завжди здавалося, що загартування — суцільна тортура, а зимові купальщики — мазохісти, вистачить уподібнюватися стереотипам. Правильний процес тренування заснований на планомірному зниженні комфортних температур. Починати тут слід з простого.

  • Збільште тривалість прогулянок в холодний сезон (звичайно, в комфортному теплому одязі).
  • Звикнувши, переведіть частину активних тренувань в довколишній парк або ліс, а потім можна буде і знову встати на бігові лижі.
  • Великодушно впустіть прохолоду в ваш будинок: знизьте градус в налаштуваннях клімат-контролю або банально тримайте вікна відкритими (головне, не влаштовувати протяг і морозильник).
  • Поборіть в собі бажання всіма правдами і неправдами зігрітися рано вранці, спробуйте наступного разу замість теплого душу прийняти контрастний.
  • Згадайте про лазні та сауни (наприклад, після тренування) тільки після того, як ваше тіло розм'якне, не бійтеся і пірнайте куди похолодніше.

Що робити просунутим користувачам

Просунуте загартовування — це ще й відмінний малобюджетний спосіб відчути сплеск адреналіну. Коли ваш організм дасть сигнал, що він готовий до чогось серйознішого, вирушайте на пошуки більш оригінальних способів перетворення себе в моржа. Все, що ви бачили у фільмах про культуристів і спортсменів, — чиста правда. Людина цілком здатна лежати у ванні з льодом (з контролем за часом, звичайно), обливатися з відра на морозі і обтиратися мокрим рушником на пронизливому вітрі. Сюди ж підходять банний ентузіазм, зимове моржування і пірнання в снігу.

Кому точно не можна

Якщо вас безмірно зацікавив процес загартовування, але ви не впевнені в своїх силах, важливо розуміти кілька речей.

  • Якщо ваш артеріальний тиск завжди було вкрай високим, то варто уточнювати у лікаря — як вам вибудувати (і чи варто взагалі) процес загартовування.

  • Не перекладайте з хворої голови на хвору — загартовуватися можна починати тільки з упевненістю, що ніяких гострих респіраторних захворювань, інфекцій і запальних процесів у вас не спостерігається.

  • Ваші нирки і наднирники, які нестабільно працюють, — погані товариші в такій непростій справі, обов'язково проконтролюйте і цей момент.

  • І звичайно, хвороби серцево-судинної системи. Все строго індивідуально, але краще перестрахуватися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *