Як не нашкодити собі, займаючись в тренажерному залі

Але на практиці виявляється інакше: люди приходять займатися спортом, а йдуть до лікаря. Так як же зробити заняття фітнесом максимально ефективними без шкоди для здоров'я? Давайте розберемося, інформує Ukr.Media.

Тих, хто займається спортом поділяють за трьома рівнями тренованості: початківець, середній і високий. Як правило, люди приступають до занять з обтяженнями, не уявляючи і не розуміючи, як правильно розподіляти фізичне навантаження. Їх називають початківцями. Середній рівень тренованості показує, що людина вміє правильно виконувати вправи з обтяженнями, величина яких не перевищує масу тіла. Якщо спортсмен використовує обтяження, що перевищує його власну вагу в 1,5-2 рази, то це говорить про високий рівень тренованості. Розібравшись з класифікацією, перейдемо безпосередньо до правил, яких необхідно дотримуватися перед початком занять фітнесом?

  • По-перше, якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, необхідно проконсультуватися з лікарем. Можливо, даний тип навантаження не підходить вам за станом здоров'я.
  • По-друге, необхідно дізнатися у інструкторів, як правильно користуватися обладнанням, наявними в залі.
  • По-третє, важливо вивчити принципи тренувань, рівень навантаження і т.д.
  • По-четверте, слід зрозуміти основну мету ваших занять спортом: набір м'язової маси, схуднення або підтримання форми.

За статистикою, більше 70% жителів України приходять в спортивний зал, щоб скинути зайву вагу. Однак і тут виникають труднощі, через які люди перестають відвідувати тренажерний зал. Про що ж потрібно пам'ятати людям, які поспішають схуднути?

У зменшенні маси тіла необхідно мати на увазі той факт, що процес схуднення відбувається за рахунок зменшення кількості енергії, споживаної з їжею, при цьому кількість витраченої енергії повинна перевищувати вживану. Для досягнення результату також необхідно пам'ятати про те, що тільки аеробні вправи довше будуть вести вас до результату, тому важливим елементом тренувальної програми повинні стати заняття з обтяженням (2-3 рази на тиждень). Самі по собі тренування не допоможуть вам швидше схуднути, необхідний суворий контроль харчування.

Таким чином, до занять спортом необхідно підходити обдумано і свідомо. Тільки ви відповідаєте за своє здоров'я і самопочуття, тому ретельно обмірковуйте свої тренування.

Розбийте ваші заняття на певні інтервали, які допоможуть вам уникнути перенавантаження і відчувати себе добре. Можна також розмежувати одну спільну мету, до якої ви йдете, на підцілі – наприклад, для схуднення – займатися з обтяженнями 2-3 рази на тиждень, збільшити фізичну активність у повсякденному житті – розбавте аеробні тренування силовими і т.д. Важливим компонентом також буде і правильне харчування, яке допоможе вам в швидкі терміни добитися бажаного результату, а нормалізований сон дозволить зробити тренування більш ефективними.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *