Еластичні стрічки — повноцінний тренажерний зал, який можна використовувати, як вдома так і у відпустці

Якщо у вас є бажання займатися спортом, але не має можливості ходити в спортзал або не хочете займати свою квартиру численним фітнес-обладнанням, є простий, ефективний варіант, який не займає багато місця — еластичні стрічки, еспандери, інформує Ukr.Media.

Вибір еластичної стрічки

Еластичні стрічки, або фітнес-гумки, — це відрізки матеріалу, який здатний розтягуватися з різним опором. Вони потрібні для силових тренувань і можуть бути використані замість гантелей різної ваги, це залежить від щільності стрічки. Чим товща стрічка, тим сильніший опір. На упаковці можна знайти інформацію про те, якій вазі відповідає щільність стрічки. Починати краще за все з 5 кг і поступово переходити на щільніші гумки. Для різних вправ потрібний різний опір, тому зручно купувати стрічки в наборах.

Переваги фітнес-гумок

Перевага стрічок перед гантелями полягає в тому, що ви можете регулювати інтенсивність тренування, не змінюючи обладнання. Одну і ту ж стрічку можна розтягнути сильніше або слабкіше, по-різному вхопитися руками, щоб ускладнити або спростити вправу.

Крім того, при занятті зі стрічками можна пропрацювати м'язи всього тіла. Практично в будь-яку звичну вправу можна додати стрічку або еспандер, щоб підсилити її ефект, — присідання, віджимання, махи та ін.

Еластичні стрічки, еспандери не вступають в конфлікт з гравітацією, як це роблять гантелі та інше «залізо», тому у тіла з'являється більше свободи руху. Це допомагає не просто «качати» м'язи, але і розвивати координацію, баланс і розтяжку.

Еластичні стрічки вам знадобляться для :

 • Розтяжки;
 • Нарощування м'язів;
 • Витривалості;
 • Кардіотренувань;
 • Спалювання жиру;
 • Балансу;
 • Мобільності;
 • Координації.

Спорт без відмовок

Використовувати еластичні стрічки можуть всі, у тому числі діти і літні люди. При цьому можна не побоюватися, що вони впустять гантелі або отримають якусь травму. Головне — підібрати стрічку з відповідним опором. Такі тренування підходять людям з хворими суглобами, які можна травмувати заняттями з вагою. Вправи на опір часто включають в реабілітаційну фізіотерапію.

Інший вид еластичного спортивного інвентарю — еспандери. Це гумові джгути з ручками на кінцях. Бувають короткі, довгі, також які закріплюються на стіні або двері еспандери. Як і стрічки, еспандери можуть бути різного ступеня натягу, імітуючи різну вагу.

Фітнес-тренери жартома кажуть, що проти занять з еластичними стрічками просто неможливо знайти відмовку. Вони недорогі, компактні, прості в використанні, не вимагають багато місця для тренування. Загалом, немає жодної причини не почати займатися спортом, якщо ви обрали заняття на опір.

Мінуси еластичних стрічок

Попри те, що плюсів у занять зі стрічками і еспандером більше, ніж мінусів, про останні теж варто згадати.

Основна проблема пов'язана з тим, що, на відміну від занять з вагою або на тренажерах, зі стрічками складно відстежити свій прогрес і збільшити навантаження вчасно.

Можна міняти стрічки по товщині, довжині і пружності, але неможливо точно підрахувати, який це ваговий еквівалент гантелей або іншого «заліза».

Для тих, хто хоче серйозно накачати рельєфні м'язи, еластичні стрічки все-таки поступаються по ефективності. Стрічки можуть допомогти опрацювати всі м'язи і створити рельєф, але для бодібілдерів потрібні тренування серйозніше.

Інший мінус стрічок в тому, що рвуться вони частіше, ніж тренажери та гантелі. Але ціна їх невелика, так що можна сильно не турбуватися.

Правила безпеки

Як і з будь-яким спортивним обладнанням, з фітнес-гумками теж існують свої правила безпечного поводження.

Здавалося б, чим може зашкодити гумка? Але при необережному поводженні можна отримати травму.

 • Ніколи різко не відпускайте натягнуту стрічку або еспандер;
 • Перед заняттями плавно перевірте натяг і відсутність пошкоджень на стрічці;
 • Починайте завжди з повільних рухів, поступово нарощуючи ритм і силу натягу;
 • Не розтягуйте стрічки на довжину, що перевищує їх власну більше ніж у 2,5 раза;
 • Не займайтеся з фітнес-стрічками на нерівних поверхнях, щоб уникнути втрати рівноваги;
 • Не використовуйте стрічки не за призначенням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *