Ці поради допоможуть позбутися болю в боці під час тренувань

Неприємне поколювання під ребрами знайоме всім без винятку, хто бігав хоча б раз у житті. Це цілком природне відчуття, яке й надалі буде супроводжувати вас, якщо нехтувати декількома правилами, інформує Ukr.Media.

Такий гострий біль відчувають навіть ті, для кого фізичні навантаження обмежуються кросом до автобусної зупинки або штовханням навантаженої автівки. Але якщо ви займаєтеся пробіжками і вас регулярно навідує це неприємне відчуття, не треба думати, що з вашим організмом щось не так.

«Біль під правими або лівими ребрами під час бігу — це природне відчуття, так що не думайте, що з вами щось не так. Під час пробіжки посилюється кровотік, і кров з «резерву» нашого організму починає надходити до працюючих м'язів. Якщо ми починаємо бігти без попередньої розминки, кров не встигає рівномірно розподілитися. Від цього страждають органи черевної порожнини — печінка й селезінка. Вони переповнюються кров'ю і тиснуть на свою власну оболонку-капсулу. В оболонці знаходиться багато нервових закінчень, за рахунок збільшеного тиску вони й викликають гострий біль. Якщо болить у правому боці — справа в печінці, якщо в лівому — в селезінці».

Попри те, що цей біль "природний" — від нього можна і треба позбутися. Адже від того, як ви себе почуваєте, залежить ефективність тренування.

Розминка

Абсолютно завжди, перед будь-яким тренуванням, необхідно розігрівати м'язи й суглоби. І чим скрупульозніше ви підходите до розминки, тим нижча ймовірність того, що на середині тренування вас зупинить біль у боці.

Не займайтеся на повний шлунок

Найбільш оптимальний час для приймання їжі — за 2-3 години до початку тренування. А якщо побоюєтеся, що під час занять вас потягне додому до холодильника, випийте за 15-30 хвилин до тренування склянку води.

Не поспішайте збільшувати навантаження

Якщо ви тільки почали займатися спортом або повернулися до занять після тривалої перерви, то не варто з першого дня бігти марафон на максимальній швидкості, викладаючись на повну. Збільшуйте навантаження поступово. В іншому випадку, вас чекає не лише гострий біль у боці, але й перевантаження серцево-судинної системи і суглобів.

Правильне дихання

Ви самі знаєте, що правильне дихання — запорука комфортного та ефективного тренування в будь-якому виді спорту, особливо під час пробіжки. Навчіться дихати діафрагмою, стежте за поставою, дотримуйтеся комфортного для вас ритму бігу і робіть вдих та видих одночасно носом і ротом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *