Ці популярні рекомендації в боротьбі з ожирінням — виявилися помилковими

Міфи про здоров'я з'являються не тільки "в народі" їх джерелами можуть бути науково-популярні інтернет-публікації, неякісні дослідження і навіть застарілі розділи офіційних посібників. Розглянемо деякі сумнівні рекомендації та твердження, що стосуються схуднення, інформує Ukr.Media.

Схуднення можна досягти невеликими змінами в способі життя

Існує думка, що якщо регулярно потроху займатися спортом (пройти зайві 200 метрів) і злегка коригувати раціон (не з'їсти пару зайвих картопляних чипсів), то в сумі це надасть значну дію на вагу. Такі ідеї виникли завдяки старим теоретичним дослідженням.

На жаль, на практиці виявилося, що ефекту від малих змін в способі життя майже немає. Організм успішно протистоїть їм, намагаючись зберегти колишню вагу. Щоб впоратися з зайвою вагою, потрібна більш інтенсивна програма.

Необхідно ставити реалістичні цілі

Тобто, якщо перед схудненням сказати собі "я скину 2 кілограми за 2 тижні", це має спрацювати краще, ніж "я позбудуся від важкого ожиріння за місяць". В цілому це звучить резонно, оскільки недосягнута мета може збентежити.

Однак дослідження показують, що це як мінімум не завжди так: зв'язок між рівнем амбітності плану схуднення і досягнутими результатами не виявлена. Деякі дослідження навіть стверджують, що чим радикальніші цілі в боротьбі з вагою, тим кращі показники.

Швидка втрата ваги призводить до поганих довгострокових результатів

Це означає, що повільне або помірне схуднення має більш стійкі результати.

Таке упередження з приводу різкого схуднення виникло давно, коли з'явилися низькокалорійні дієти з вкрай малою поживною цінністю. Відтоді дієти сильно змінилися, але рекомендація худнути повільно збереглася надовго. Дослідження ж показують, що велика вага перед початком схуднення і велика втрата маси тіла пов'язані з кращими показниками в довгостроковій перспективі.

Фізкультура в школі допомагає знизити ризик ожиріння у дітей

Очевидно, це не так. У будь-якому випадку, аналіз від Кокранівської співдружності не підтверджує цього. Можливо, зміни програми або організації уроків фізичного виховання зможуть змінити ситуацію.

Статевий акт — повноцінна заміна іншим формам фізичної активності

Відомо твердження, що сексуальна активність допомагає спалити від 100 до 300 кілокалорій кожній людині за один раз. Але реальні розрахунки показують, що для таких втрат енергії тривалість статевого акту повинна бути близько години. Середня тривалість статевого акту — 6 хвилин, людина 30-40 років спалює за цей час близько 20 калорій — на 14 більше, ніж при перегляді телевізора.

Перекушування-одна з причин появи зайвої ваги

Про це говорять деякі епідеміологічні дослідження, тобто рівень доказів низький. Рандомізоване дослідження, яке порівнювало групу людей, які люблять перекуси, з контрольною групою, не підтвердило цього.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *