Ці 5 кроків допоможуть не втратити мотивацію до тренувань

Починати займатися фітнесом не настільки легко. Часто ми просто змушуємо себе це робити. А наш мозок влаштований таким чином, що, коли ми формуємо нові звички, він чинить опір. Чим частіше ми з ним воюємо, тим більшою є ймовірність зійти з дистанції або відмовитися від поставленої мети. Як вийти з цього циклу і привести себе у форму?

Не стрес, а користь

Перейти на ЗСЖ не настільки вже й легко. Активні спортивні навантаження, урізання харчування лише вводять організм у стрес, внаслідок чого людина помічає нестабільний емоційний фон. Також можуть виникнути проблеми зі здоров'ям, наприклад, безсоння, порушення мікрофлори кишківника, млявість і ін. Зловживаючи фізичними вправами, спортсмен-початківець може зіштовхнутися зі зневодненням, коли організм буде не в змозі заповнювати втрату рідини, що призводить до втрати важливих електролітів. Оскільки людина не завжди відрізняє спрагу від голоду, то відсутність такого знання здатна викликати набір ваги. На додаток надмірні навантаження призводять до ослаблення роботи захисних механізмів організму для зовнішніх збудників: бактерій, вірусів та ін, інформує Ukr.Media.

Не варто також забувати про так зване "плато", на яке виходить організм за впровадження жорстких дієт і численних фізичних навантажень. Його ефект пов'язують з періодом застою, коли вага не може рушити з місця. Це пов'язано з тим, що тіло адаптується до вжитих заходів для схуднення. Зіштовхнувшись з ефектом плато, люди починають посилено урізати калорії у своєму раціоні або додавати ще одне тренування на тиждень. Таке рішення лише підсилює дію, особливо, це призводить до порушення обмінних процесів.

Чому тренер не допоможе

Багато людей знаходять вирішенням проблеми у вигляді звернення до тренера, який мотивував би їх йти у зал. Здавалося б, абонемент є, тренер є, але чому у зал йти зовсім не хочеться? Люди починають відчувати стрес, зіштовхуючись з тим, що необхідно не лише вигадувати виправдання власним прогулам, а й звертатися до експерта з проханням перенести тренування.

Перераховані вище труднощі є основними перешкодами на шляху до досягнення мети. Однак їх можна подолати, почавши прислухатися до свого організму і вийти на комфортний для себе темп схуднення. Немає настрою і накопичилася втома? Тоді точно йти у зал не слід.

Зазвичай, організм відверто заявляє, що йому потрібен період на відновлення. Тоді час, проведений у залі, можна віддати пріоритетним завданням або дати собі можливість відпочити. Лише запитайте себе, чого вам по-справжньому хочеться саме зараз. Лише домовляючись з собою можна домогтися ефективного результату.

Які кроки варто зробити на початку шляху, щоб не збитися з нього

Не кидатися у крайнощі

Більшість людей, познайомившись з собою, починають схуднення усвідомлено. У них знаходяться сили на відвідування залу або фізичної активності, раціон збалансований і різноманітний. Для нормалізації харчування необхідно перейти на продукти, які багаті на білок, а також крупи — повільні вуглеводи. Також варто звернути увагу на горіхи, які містять велику кількість корисних елементів і потрібних жирів. Харчування — це основа.

Висипатися

Навіть спортсмени-початківці знають, що для організму важливий сон, оскільки під час сну м'язи відновлюються, організм позбавляється від втоми. У багатьох зникає бажання йти у зал через різні больові відчуття у тілі. Тож іноді варто дати організму відпочити, лягти до півночі — це дає значно більше користі, ніж ви можете собі уявити.

Запасатися вітамінами

Отримання достатньої кількості вітамінів і мінералів дає можливість організму впоратися з будь-якими навантаженнями, а також підтримувати імунітет. Тому багато людей приймають БАДи, доповнюючи ними основні прийоми їжі. Зараз компанії вдосконалюються, тому додатково до комплексу вітамінів бренди можуть пропонувати ефективні методи для боротьби із надмірною вагою — програми тренувань, чек-листи. Такі розумні помічники стануть відмінною знахідкою для тих, у кого є любов до самодисципліни. Але добавки варто приймати лише з дозволу лікаря.

Дихати

Для тих, на кому позначається стрес, підійдуть дихальні практики. Їх корисно робити і вранці, і до початку тренування, навіть пізно ввечері. Це допоможе не лише розслабити організм, але й знизити тиск, відновити роботу внутрішніх органів. Такий міні-набір вправ можна знайти скрізь, але результат покаже себе одразу. Наприклад, перед тим як прийняти рішення про похід у зал, просто скористайтеся дихальною зарядкою, щоб залишити весь негатив, і вирушити тренуватися.

Не порівнювати себе з іншими

Ще одне важливе правило, яким слід керуватися під час схуднення — звертати увагу лише на власні успіхи. Варто усвідомити, що у кожного корегування фігури відбувається унікальним чином, тому не порівнюйте себе з відомими моделями і акторками — у такий спосіб можна лише відбити мотивацію. Фіксуйте свої результати, чесно хваліть себе за ті успіхи, яких ви змогли досягти. Це не лише додасть більше сил на нові звершення, але і не дозволить вашій нервовій системі похитнутися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *