Чому недосипання може призвести до набору ваги і як з цим боротися

Ні для кого не секрет, що хронічний недосип може стати причиною порушення різних процесів в організмі. Крім поганого настрою, тьмяного кольору обличчя і зниження працездатності, недолік сну може стати причиною набору ваги. Чому це відбувається і як мінімізувати негативний вплив дефіциту сну на організм, розповідаємо в нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.

Чому так відбувається

Згідно з останніми науковими дослідженнями, недолік сну викликає зміни в роботі організму на клітинному рівні, а також впливає на гормональний фон. Гормон голоду грелін починає виділятися з триразовою силою, через що ймовірність переїдання помітно виростає. Згідно зі статистикою, після безсонної ночі людина вживає в середньому на 385 ккал більше, ніж після нормального сну. На перший погляд ця цифра може здатися невеликою, але якщо недосип хронічний, то зайві калорії в сумі будуть створювати серйозний профіцит (коли ви отримуєте більше, ніж можете витратити), що веде до неминучого набору ваги.

Ще одна причина, по якій при регулярному недосипі ви будете набирати вагу, — низька фізична активність. Скільки б кави ви не випили перед тренуванням, і як би не намагалися виконати всі вправи — нічого не вийде, якщо спали ви дві години. Навіть рівень побутової активності знижується, тому що пересуватися по вулицях і сходах ви напевно будете з меншою швидкістю.

Що робити

Найбільш банальна і проста порада — висипатися. Однак сучасний ритм життя іноді змушує нас зробити виняток: чи то безсонна ніч з робочим проєктом або вечірка на честь дня народження кращої подруги — спати ви явно будете менше, ніж слід було б. У таких випадках варто дуже уважно поставитися до того, що ви їсте.

Як вже було сказано вище, недосип активізує вироблення гормону голоду греліну, який буквально створює в голові нав'язливу ідею: треба терміново щось з'їсти. При цьому, коли ви йдете на поводу у цієї ідеї, рука мимоволі тягнеться до картоплі фрі, шматка шоколадного торта або гамбургеру. Організм вимагає калорійної їжі, не аналізуючи її користь.

Отже, якщо ви мало спали вночі, ваш раціон на наступний день повинен складатися з наступних продуктів: цілозернові продукти, як джерело повільних вуглеводів і рослинного білка, ненасичені «корисні жири» (червона риба, авокадо, оливкова олія) і білок — пісне м'ясо, яйця або соєві продукти. Такий набір продуктів вгамує голод, зарядить вас енергією не гірше чашки еспресо і не дасть набрати небажані кілограми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *