Чи втрачають прострочені ліки свої властивості: відповідь лікарів

Лікарі в один голос твердять: прострочені ліки — це не прострочена ковбаса. Їх вживання може бути смертельно небезпечним, але тим не менш, згідно з дослідженнями, переважна більшість ліків навіть після закінчення терміну придатності своєї ефективності не втрачали, інформує Ukr.Media.

Дата закінчення придатності — це строк, протягом якого виробник гарантує 90% ефективність препарату, і очевидно, що компанії-виробники не дуже мотивовані продовжувати його.

У США було виявлено, що 88% з 122 препаратів (досліджено 3 005 партій) володіли 90% ефективністю через рік після закінчення терміну придатності.

В іншому дослідженні 2012 року оцінювалися запаковані ліки, термін придатності яких минув 28-40 років тому. Виявлено, що 12 з 14 сполук зберегли 90% ефективності, включаючи кодеїн, "гідрокодон" та ацетамінофен. Аспірин, правда, не пройшов випробовування.

Пізніше було виявлено, що ін'єкційний адреналін зберігає свою стерильність протягом 2,5 років після закінчення терміну придатності. Це може говорити про нетоксичність, але не ефективність препарату.

При дослідженні 40 EpiPen було виявлено, що протягом 50 місяців після закінчення терміну придатності у всіх уколів зберігалося 80% концентрації діючої речовини (і більше). Т

Важлива інформація, але, на жаль, висновки американських учених не можна переносити на українські препарати. Тому ми не рекомендуємо вживати ліки, у яких закінчився термін придатності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *