9 правил успішних тренувань

Навіть серйозні спортивні навантаження можуть не дати потрібного результату, інформує Ukr.Media.

Але не треба впадати у відчай. Ми підготували для вас секрети, які підвищать ефективність тренувань і допоможуть досягти гарних результатів.

Не пропускайте розминку

Всього кілька хвилин розігріву здатні значно підвищити вашу працездатність під час тренувань. До того ж, розминка страхує м'язи від травм і розтягнень. Оптимальний час для розминки, рекомендований фахівцями — 6-8 хвилин. В якості вправ для розминки обирайте кардіонавантаження.

Чергуйте тренування на різні групи м'язів

Не потрібно за одне заняття опрацьовувати одразу всі м'язи тіла. Сьогодні тренуйте одну групу м'язів, завтра — іншу. Так буде значно краще, до того ж вони будуть встигати відновлюватися.

Регулярно міняйте вправи

Організм швидко адаптується до однакового навантаження через це ефективність занять знижується.

Обирайте вправи, які вам під силу

Якщо ви одразу почнете, наприклад, підіймати велику вагу, але будете робити це з останніх сил, ефекту не буде. Те ж саме відноситься і до занадто великої кількості вправ за один підхід. Краще зробити менше, але якісно, з ідеальною технікою виконання.

До речі, найбільший ефект приносять останні повтори вправ. А якщо ви дотягнете до них на останньому подиху, навряд буде якийсь ефект.

Поступово збільшуйте інтенсивність

Без цього теж нікуди. Приблизно раз в тиждень ви можете злегка збільшувати свої навантаження. Можна також додавати нові тренування до вже наявних. Так ви не тільки підвищите ефективність занять, але і розвинете витривалість.

Стежте за харчуванням до тренування

Спорт не вимагає ні переїдання, ні голодування. Перекуси за 1-2 години до тренувань з складних вуглеводів — дозволить вам займатися набагато краще.

Звичайно ж, стежити за своїм харчуванням потрібно не тільки перед тренуванням, а постійно. Якщо ви займаєтеся спортом, не сідайте на низькокалорійні дієти — у вашого організму просто не буде енергії для занять, так і для нормальної життєдіяльності. Просто харчуйтеся збалансовано. Без різких обмежень.

Рахуйте витрачені калорії

Ті, хто займаються спортом давно, можуть цього не робити, а от новачкам для поступового збільшення інтенсивності тренувань, дозволяється рахувати скинуті калорії. Так ви поступово будете покращувати свої результати. Важливо не ставати фанатом цього правила і пам'ятати, що різноманітні програми покликані рахувати калорії, роблять це лише приблизно.

Займайтеся в першій половині дня

Заняття в першій половині дня дозволяють спалити більше калорій.

Давайте собі відпочити

Постійно займатися і дотримуватися дієти складно, нічого страшного не трапиться, якщо ви періодично будете робити перерви. Організм за цей час встигне відновитися. З періодичним відпочинком у вас не буде виникати бажання зірватися і взагалі кинути все. Чим вільніше ви будете себе почувати, тим легше вам буде повертатися до занять. А тренування стануть якіснішими.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *