6 ознак зневодненої шкіри та що з цим робити

Коли йдеться про проблеми зі шкірою, то, зазвичай, можна почути слова зневоднена або суха. Попри те, що ці терміни є загальноприйнятими, деякі люди все ж таки не знають, як відрізнити їх один від одного. Під зневодненням розуміється нестача зволоження шкіри. Причиною цього є нестача води або інші фактори способу життя, які призводять до пересушування шкіри. Навколишнє середовище та споживання кофеїну — ось лише кілька факторів, які з часом можуть призвести до зневоднення шкіри, інформує Ukr.Media.

Своєчасне виявлення зневодненої шкіри допомагає усунути ознаки зневоднення, доки не стало занадто пізно. Щоб полегшити ці симптоми, необхідно змінити спосіб життя. Якщо ви живете в сухому кліматі, збільште споживання води та носіть з собою зволожуючі засоби для повторного нанесення. Доведено, що питна вода допомагає отримати здорову, сяючу шкіру. Не варто допускати перезволоження шкіри, але правильний баланс дозволить їй залишатися у відмінній формі незалежно від місця проживання та факторів, що впливають на її стан. Як же зрозуміти, що вона зневоднена? Ми хочемо перерахувати кілька ознак:

Стягнута шкіра

Простий спосіб визначити, чи зневоднена ваша шкіра, — звернути увагу на відчуття стягнутості або дискомфорту. Стягнута шкіра ніби втратила свою еластичність та гнучкість. Для визначення того, чи справді це відчуття означає зневоднення шкіри, часто використовується тест «щипок». Просто ущипніть невелику ділянку шкіри та зверніть увагу на те, через який час вона повернеться у свою звичайну форму. Якщо це займе багато часу, то швидше за все шкіра стягнута і їй не вистачає зволоження. Туга шкіра виглядатиме так, ніби її розтягнули до країв, і ви не почуватиметеся комфортно, скільки б засобів ви не нанесли.

Оскільки зневоднення виникає через нестачу води в організмі, ніякі засоби догляду за шкірою не зможуть забезпечити її достатньою кількістю вологи. Хоча зволожуючі засоби можуть допомогти покращити відчуття та текстуру стягнутої шкіри, єдиним реальним вирішенням проблеми є збільшення споживання води за рахунок вживання рідин або продуктів, що містять велику кількість води. Якщо шкіра здається стягнутою, слід акуратно відлущити відмерлі ділянки шкіри. Однак будьте обережні і не переборщіть з відлущуванням, бо це тільки посилить подразнення шкіри.

Посилення ознак старіння

Оскільки стягнутість шкіри є наслідком зневоднення, не дивно, що ознаки старіння можуть вказувати на зневоднення. Тонкі лінії та зморшки — дві помітні проблеми зневодненої шкіри. Оскільки шкіра втрачає свою еластичність і здатність до відновлення, тонкі лінії та зморшки з'являються швидше, ніж зазвичай. Хоча поява тонких ліній та зморшок на обличчі, особливо з віком, є абсолютно нормальним явищем, зневоднення може прискорити появу цих ознак старіння.

Усунути дрібні зморшки від зневоднення дуже просто — потрібно лише правильно підібрати інгредієнти для догляду за шкірою. Гіалуронова кислота — чудовий інгредієнт, який слід додати у свій догляд за шкірою, якщо ви помітили більше зморшок, ніж зазвичай. Оскільки зневоднена шкіра підкреслює ці лінії та зморшки, виявити ці ознаки легше, коли шкіра зневоднена. Якщо ви вже правильно зволожуєте шкіру за допомогою харчових продуктів або рідин, гіалуронова кислота є зволожувальною речовиною, яка може послабити тонкі лінії і зморшки. Зволожуючі засоби — це швидкі поверхневі засоби, які можуть підправити перший шар шкіри, доки в організмі відбувається нормальне зволоження.

Свербіж шкіри

Сверблячка шкіри може бути ознакою різних проблем зі шкірою, але якщо вона проявляється разом з іншими ознаками, то може свідчити і про зневоднення. Оскільки шкірі не вистачає вологи, вона більше схильна до роздратування від типових тригерів. З іншого боку, зволожена шкіра, зазвичай, створює бар'єр, який допомагає запобігти свербінню від впливу зовнішніх факторів. Якщо свербіж не лікувати, він може призвести до появи лусочок і плям, які згодом стануть ще серйознішою проблемою. Щоб почуватися комфортно і спокійно, найкраще лікувати свербіж шкіри, одночасно займаючись лікуванням зневоднення.

Сильна сверблячка може завдати шкоди шкірі. Щоб зняти свербіж, необхідно рясно змащувати шкіру зволожуючим кремом або лосьйоном. Зволожувальний крем зніме зневоднення шкіри та поступово поверне їй нормальний вигляд. Лосьйон також допоможе вашому тілу або рукам, якщо вони відчувають свербіж. Крім того, можна намочити шкіру і відразу ж нанести зволожувальний крем, щоб закріпити зволоження.

Тьмяна шкіра

Нікому не подобається недоглянута шкіра, але тьмяна шкіра — це ще одна ознака проблем. Тьмяна шкіра може виглядати по-різному, але зазвичай вона плоска, в'яла, горбиста або навіть сіра. Очі можуть здаватися похмурими, можлива поява темних кіл. Якщо шкіра починає тьмяніти без будь-якої альтернативної причини, то майже напевно в цьому винен недолік зволоження.

Зневоднення впливає на регенерацію клітин шкіри, внаслідок чого процес зростання здорових клітин шкіри сповільнюється. В результаті уповільнення цього процесу на обличчі можуть накопичуватися відмерлі клітини, які закупорюють пори і стають помітнішими. Щоб зменшити тьмяність шкіри, необхідно спочатку видалити відмерлі клітини за допомогою легкого пілінгу, а потім повернути шкірі поживні та зволожуючі речовини. Зволожуючі сироватки здатні впливати на шкіру набагато глибше і є обов'язковим засобом освіження шкіри.

Надлишок олії

Зневоднення шкіри може призвести до появи на ній зайвого жиру, хоч це і здається суперечливим. Коли шкірі не вистачає зволоження, вироблення жиру автоматично переходить на підвищений рівень, щоб заповнити нестачу вологи. Це може призвести до зневоднення та жирності шкіри. Важливо відзначити, що жир і зволоження — це не те саме, і збільшення кількості олії в шкірі не означає збільшення зволоження. І те, й інше необхідне для підтримки балансу шкіри, але є окремими чинниками здорової шкіри. Підвищене вироблення жиру призводить до закупорки пор, появі проривів і, можливо, кістозного акне.

Зневоднена жирна шкіра виглядає нетипово для жирної шкіри. Попри надлишок олії, її практично неможливо помітити через супутні почервоніння, подразнення та інші ознаки зневоднення, характерні для жирної шкіри. Ознаками зневодненої жирної шкіри є також ділянки сухості та стягнутості, які спричиняють дискомфорт. Зі зневодненою жирною шкірою слід боротися так само, як і зі звичайною жирною шкірою. Відлущування, очищення та зволоження — це необхідні заходи, які слід додати у свій розпорядок дня, щоб позбавитися надлишків жиру, але щоб дійсно зупинити надмірне виділення жиру, необхідно повернути шкірі зволоження, випиваючи більше води або встановивши в кімнаті зволожувач повітря.

Чутлива шкіра

Мабуть, найтривожніший симптом зневоднення шкіри — це підвищена чутливість шкіри. Незалежно від того, чи чутлива ваша шкіра чи ні, зневоднення зробить її більш схильною до подразнення та почервоніння. Оскільки шкірі не вистачає вологи, її шкірний бар'єр ослаблений і більш сприйнятливий до реакції зовнішніх чинників. Чутлива шкіра піддається впливу як зовнішніх чинників, як-от забруднення довкілля, так і алергії і стресу. Якщо у вас не дуже чутлива шкіра, це може бути очевидною ознакою того, що їй не вистачає зволоження.

Якщо у вас чутлива шкіра, почніть боротися з роздратуванням, почервонінням або запаленням, використовуючи пом'якшувальні та заспокійливі засоби, які допоможуть розслабити шкіру. Інгредієнти, що включають гіалуронову кислоту, знову допоможуть заспокоїти та зволожити шкіру. Інші продукти, такі як термальна вода, допоможуть забезпечити глибоке зволоження шкіри, не піддаючи її впливу потенційних тригерів. Не забувайте вибирати засоби, що містять мало хімічних речовин та ароматизаторів, оскільки вони можуть дратувати чутливу шкіру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *