5 корисних і 5 шкідливих видів спортивних навантажень для здоров’я людини

Ще 100 років тому людина, що здійснює ранкову пробіжку, викликала подив. Сьогодні ж не в пошані ті, хто спортом не займається. Але чи всі фізичні навантаження однаково корисні, інформує Ukr.Media.

Кожен день ми чуємо, що фітнес неймовірно корисний для здоров'я. Мовляв, без довгих годин в тренажерному залі неможливо отримати підтягнуте тіло. А якщо раптово припинити заняття, то дуже швидко м'язи перетворяться в желе. Але не варто вірити в усі міфи. Захопившись невідповідними для вас заняттями, легко собі нашкодити. До речі, спортивні лікарі визначили 5 корисних і 5 шкідливих видів спортивних навантажень для здоров'я людини.

Чудова п'ятірка

Плавання

Лікує сколіоз і остеохондроз, робить суглоби гнучкими, підтягує живіт і покращує роботу внутрішніх органів. Плавання збільшує загальну витривалість організму та практично не має протипоказань. Часто плавання рекомендують в якості реабілітації після операцій.

Скандинавська ходьба

Багато спортивних напрямків протипоказані при захворюваннях суглобів. На допомогу в цьому випадку може прийти скандинавська ходьба. Так, при артрозі колінного суглоба вона допомагає при лікуванні і використовується для профілактики розвитку захворювання. Завдяки використанню додаткової опори, навантаження розподіляється на суглоби і м'язи рівномірно.

Бадмінтон

Перша і найбільш очевидна користь від гри — підвищення загального тонусу організму і відмінний настрій. Крім цього, регулярно граючи в бадмінтон, ви зміцните серцевий м'яз, нормалізуєте артеріальний тиск. А спостерігаючи за рухомим воланом, позбудетеся від втоми очей, яка виникає через роботу за комп'ютером. Більше того, у тих, хто страждає на короткозорість, поліпшується зір.

Велосипед

Велопрогулянки покращують обмін речовин і допомагають позбутися від зайвої ваги. Доведено, що у жінок, що регулярно здійснюють велопрогулянки, менопауза настає на 3-5 років пізніше, ніж у тих, хто не катається. Під час їзди зміцнюються м'язи ніг. Більшість з нас мріють про красиві, в міру накачані сідниці. Отримати їх можна з допомогою регулярних поїздок на велосипеді протягом години.

Танці

Надають позитивний вплив на організм, допомагають розслабитися, отримати заряд гарного настрою. Зміцнюють м'язи спини — наприклад, пасодобль і фламенко. Ефект від таких занять стає помітним досить швидко: у жінок змінюється хода, рухи стають більш плавними. Навколишні швидко оцінять ці зміни!

П'ятірка аутсайдерів

Гірські лижі

Як і будь-який екстремальний спорт, гірські лижі загрожують травмами. Причому, серйозними. Крім цього, швидкісні спуски по жорсткій трасі шкідливі для суглобів і хребта.

Жіночий футбол

Жінки більш схильні до травм колінного суглоба, ніж чоловіки. В результаті цього знижується здатність коліна амортизувати удар. Подібні травми часто приводять до серйозних форм артриту. Колишнім футболісткам нерідко потрібні операції із заміни колінного суглоба.

Біг

Як тривалі пробіжки, так і біг на короткі дистанції можуть негативно впливати на хребет і суглоби нижніх кінцівок. Хоча суперечки на цю тему між прихильниками і супротивниками нескінченні! Абсолютно точно неправильна техніка бігу посилює навантаження на колінні і гомілковостопні суглоби. Це підвищує ризик появи мікротравм хряща і міжхребцевих дисків.

Ролики

Вони безпечніше бігу — навантаження на коліна при ковзанні у 2 рази менше, ніж при бігу! Проте тим, у кого є проблеми з вестибулярним апаратом і у кого слабкий зір, краще утриматися від катання на роликах.

Силові тренування

Надмірні навантаження можуть призвести до розвитку патологій жіночих репродуктивних органів, наприклад, до опущення матки. В результаті не виключені проблеми з дітонародженням. Але проблеми виникає лише тоді, коли вправи виконуються або неправильно, або занадто інтенсивно.

Який вид фітнесу обрати?

Залежить від того, які у вас проблеми зі здоров'ям.

  • Втрата гнучкості, порушення постави — рекомендуються йога, пілатес;
  • Надмірна вага — скандинавська ходьба, аквааеробіка;
  • Проблеми з вестибулярним апаратом — аеробіка, волейбол, бадмінтон;
  • Захворювання суглобів і хребта — бігові лижі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *