Що почитати: 15 книжкових новинок травня

Класика, ромкоми та дослідження від українських видавництв

Історії жінок під час повномасштабної війни, розповідь про українську залізницю як символ спротиву та загадковий роман Віктора Домонтовича — ці та інші книжки можна придбати чи передзамовити вже цього місяця. 

На яку літературу від українських видавництв варто чекати? Ми зібрали 15 книжок травня. 

«Голодомор. Історія неусвідомленої травми», Віталій Огієнко

Що почитати: 15 книжкових новинок травня0

Якими були втрати від Голодомору? Яким був опір українців? Чому організатори Голодомору припинили терор голодом і яких цілей досягли? Що знали про Голодомор на Заході? У цій книзі автор, спираючись на документальні джерела зібрав ключові моменти історії Голодомору: розкрив динаміку історичного процесу, що вів до трагедії, а також проаналізував травму, яку спричинив геноцид.

«Проростання», Таня Стус

Що почитати: 15 книжкових новинок травня1

Це часом насмішкувата, часом чуттєва розповідь молодої жінки про роман з власною країною та чоловіками — вона починається з шістдесятників і триває до нашого часу. Авторка сповідально й іронічно мандрує в спостереженнях, здогадах і спогадах — вона прислухається до себе тоді й тепер. 

«Винен не вбивця… Зустріч випускників», Франц Верфель

Що почитати: 15 книжкових новинок травня2

«Винен не вбивця…» — історія складних стосунків батька й сина, багаторівнева сповідь без каяття, яка порушує проблему взаємин батьків з дітьми й того, наскільки важливими є дитячі спогади для подальшої долі людини. «Зустріч випускників» — роман про булінг у соціумі юних гімназистів, наслідок якого — кілька зламаних доль. Психологічні твори змушують задуматися про формування моральних цінностей звичайних людей. 

«Битись не можна відступити», Павло «Паштет» Белянський

Що почитати: 15 книжкових новинок травня3

Учитель української мови з Кривого Рогу, установник вікон із Дніпра, бандит із Херсона, водій зерновоза з невеличкого полтавського села, власниця кав’ярні на узбережжі Каховського водосховища, письменник із Києва, зварювальник з металургійного комбінату, автослюсар, колишній студент — ніхто з них не планував ставати військовим. Але почалося велике вторгнення російських військ в Україну, і всі вони взяли до рук зброю, щоб захистити свою країну. Тепер вони — бійці окремого штурмового батальйону ЗСУ. Разом із героями ви пройдете шлях від формування підрозділу до боїв із ворогом. Перші штурми, визволені села та їхні мешканці, суворий окопний побут, поранення і смерті товаришів, розчарування і втрати, крихке військове щастя, кінець минулого життя і початок нового.

«Її війна», Євгенія Подобна

Що почитати: 15 книжкових новинок травня4

Чи є місце для любові та співчуття у підвалах зруйнованого росіянами Маріуполя? Чи може вдячність за час із коханим бути більшою за горе від його втрати на війні? Що дає сили підтримувати людей, які щойно вирвалися з окупації, коли в ці ж хвилини твій син переживає пекло на «Азовсталі»? І як це — приймати на світ дитя, коли за вікном обстріли, а вдома ні світла, ні води? У цій книжці звучать голоси двадцяти п’яти жінок — військових, медиків, волонтерок, переселенок, журналісток, — жінок, які пройшли полон або які чекають із полону найрідніших, які зазнали непоправних втрат на цій війні, але мають стільки сили й любові, що діляться ними з іншими.

«Змієві вали. Антологія української фантастики ХІХ-ХХІ століть», упорядник В. Аренєв 

Що почитати: 15 книжкових новинок травня5

Далекі чарівні світи й минуле України, колонізація Марса та похмура готика спальних районів, а ще — небезпеки космічного фронтиру, військові байки ландскнехтів, потаємна історія Донбасу і часові парадокси… Ця антологія — перша спроба показати панораму трьох століть української фантастики в усьому її розмаїтті, від класиків до молодого покоління авторів. Окрім художніх текстів, антологія містить великий есей — путівник напрямками, творами й авторами.

«Доктор Серафікус», Віктор Домонтович

Що почитати: 15 книжкових новинок травня6

Серце професора — це енциклопедія пристрастей, прихованих за списками літератури й примітками. У «Докторі Серафікусі» воно пульсує в унісон із вибуховими хвилями історії. Воно поривається до аудиторій і бібліотек, але не може уникнути парків і модних кав’ярень, затишних ярів і диких завулків. Чи важко натрапити на хіпстерку у 1920-х роках? Що простіше — закохатися в таку дівчину чи в місто? Як залишатися українськими інтелектуалами після навали «хороших росіян»?.. Відповіді знають В. Домонтович і його химерні, проте переконливі персонажі. Один із найзагадковіших українських романів уперше друкується з розділами й фрагментами, які дивом уціліли в архіві.

«Усі мої тривожні дзвіночки», Євгенія Бабенко

Що почитати: 15 книжкових новинок травня7

Вісімнадцятирічна Христина, як і мріяла, вступила до київського вишу. Нарешті вона опинилася у новому місті, де може розправити крила та подорослішати, зануритися у студентське життя, навчитися по-справжньому дружити й знайти кохання. Перші дорослі виклики, досягнення, розчарування, спроби балансувати між роботою та навчанням. Проте… звичайні для інших речі даються Христині непросто. Є в її житті те, про що вона мовчить.Чи зможе головна героїня вибратися із клітки, яку вибудував її розум, і відкритися світу? Перед вами прониклива історія дорослішання дівчини, яка спромоглася жити далі, попри травму. 

«Свідчення», Вікторія Амеліна

Що почитати: 15 книжкових новинок травня8

Вірші з цієї книжки Вікторія Амеліна почала писати на початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, а останній — був написаний за декілька днів до її загибелі від ракетного удару по Краматорську 27 червня 2023 року. Те, що ви відчуєте, коли читатимете ці вірші, — реальне. Пустку, яка залишиться на місці незрозумілих для вас емоцій після прочитання збірки, можна заповнити лише пам’яттю і боротьбою за справедливість.

«Паризькі апартаменти», Люсі Фолі

Що почитати: 15 книжкових новинок травня9

Джесс напросилася в гості до зведеного брата, щоб утекти від свого минулого і «почати нове життя». Бен не був у захваті від цієї ідеї, проте не відмовив їй. Та коли Джесс приїжджає з Лондона до вишуканих апартаментів у фешенебельному районі Парижа — Бен взагалі може собі це дозволити? — його там немає. Схоже, брат зник, і головну героїню це страшенно непокоїть. Вона намагається знайти Бена — що дужче розпитує про нього в сусідів, то більше питань у неї виникає. Сусіди Бена дуже різні та не надто приязні. Світська левиця, хороший хлопець, випивака, дівчина на межі нервового зриву, консьєржка — кожен із них має щось приховує.

«Оринин. Роман про стелепного чоловіка», Сашко Столовий 

Що почитати: 15 книжкових новинок травня10

Ця книжка начинається з самого-самого рання, коли виявилось, що у дворі Козиків зняли ворота, а через недовге врем’я, як раз коли привезли буряки, на світ з’явився він — Оринин, новий козіяр на всю Козіївку. Але, як це всім відомо, то не з добра хлопця кличуть по матері… Життя Демʼяна Козика, про якого ви от-от все взнаєте — це одночасно три вєщі: історичний роман, вигадана біографія й оповідь, заснована на реальних собитіях, які відбувались раньше і продовжують відбуватися зараз. Тут вже вибирать треба вам, читачам. Сашко Столовий — автор дебютного історико-біографічного роману «Оринин. Роман про стелепного чоловіка». Він поширює в суспільстві особливості культури свого регіону — Слобожанщини.

«Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці», Марічка Паплаускайте

Що почитати: 15 книжкових новинок травня11

Ця історія починається з розкладу на центральному залізничому вокзалі столиці, де на електронному табло світяться жовтим назви міст, до яких поки що не їдять поїзди: Керч, Мелітополь, Донецьк, Маріуполь, Луганськ, Севастополь, Євпаторія. Але про них памʼятають і їх відвойовують. Залізниця першою після армії заходить на деокуповані території, на ходу ремонтуючи колії. Відповідає за безпеку перевезення перших осіб країн-союзників і світових зірок до нашої столиці. Рятує, дає прихисток, забезпечує армію і оборонну промисловість. Дарує надію і єднає. Українська журналістка Марічка Паплаускайте проїхала понад 8 000 кілометрів і провела 40 інтерв’ю аби зрозуміти, як залізниці вдалося стати символом спротиву. 

«Поки бувай», Кейт Бромлі

Що почитати: 15 книжкових новинок травня12

Найбільше у світі Віолетта прагне закінчити школу дизайну та працювати у сфері моди, тож бере участь у модному конкурсі, який має змінити все її життя. У перший день свого перебування в Римі дівчина стикається із саркастичним сином своєї професорки, переливаючи на його ноутбук каву… Їхня ворожнеча (і беззаперечна хімія) зростає, оскільки їм доведеться провести майже все літо разом. З тим, кого Віолетта терпіти не може. Чи пощастить головній героїні виграти головний приз — працевлаштуватися в найпрестижнішому будинку моди і здійснити найзаповітнішу мрію?

«Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України і світу», Дмитро Кулеба

Що почитати: 15 книжкових новинок травня13

Дмитро Кулеба запропонував написати есеї 23-м інтелектуалам. Він закликав видатних державних діячів, мислителів, військових, бізнесменів, науковців, правників та істориків Європи, Північної та Південної Америки, Африки та Азії поділитися своїм баченням майбутнього після російської агресії. В есеях автори відповіли на три ключові запитання: «Якими є наслідки цієї війни для світу?», «Як ця війна змінить світ?» та «Що дасть світові українська перемога?».

«Американа», Чімаманда Нґозі Адічі

Що почитати: 15 книжкових новинок травня14

Підлітки Іфемелу й Обінзе навчаються в Нігерії та ще з середньої школи знають, що їхнє кохання буде вічним. Через університетські страйки вони вимушені покинути країну й податися на Захід, але їхні шляхи розходяться. Дівчина їде до Штатів, де навчається в американському університеті та починає вести блог про расові проблеми в Америці, тоді як хлопець стає нелегальним мігрантом в Англії. Як розгортатимуться їхні життєві історії далі? Це неймовірно прониклива історія про силу кохання та життя африканської діаспори в США та Англії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *