МКІП ініціює правовий аудит для розбудови Музею на Поштовій площі у Києві

МКІП ініціює правовий аудит для розбудови Музею на Поштовій площі у Києві Фото 19.05.2024 19:20 Укрінформ Міністерство культури та інформаційної політики для розбудови столичного Музею на Поштовій площі ініціює правовий аудит щодо памʼятки археології й історії національного значення.

Про це МКІП повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Ідеться про «Ділянку прибережного кварталу середньовічного Києва», яка фактично є залишками середньовічного прибережного кварталу в підземному просторі.

Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і директорка Департаменту культурної спадщини Київської міської держадміністрації Марина Соловйова відвідали Музей на Поштовій площі на запрошення його засновників.

Очільник МКІП наголосив, що центральна та місцева влади зацікавлені в розбудові цього закладу, який виник завдяки ідеї небайдужих киян і тривалий час перебуває під їхньою опікою.

«Верховна Рада України та Кабінет міністрів України вже визначились з тим, що це унікальне місце є непересічним національним надбанням і його потенціал має стати основою для музею, що розкриє чимало важливих сторінок справжньої історії України. На часі підтримати інституційний розвиток Музею», – заявив він.

Зазначається, що для оперативного запуску процесів буде проведений комплексний юридичний аудит і створена відповідна робоча група експертів.

«Повномасштабна війна лише посилила суспільну увагу до збереження культурної спадщини. Як держава будемо відповідати на цей запит. Попереду непростий шлях, але він має відбутися», – зауважив Карандєєв.

Як повідомлялося, «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва» розташована в історичному середмісті столиці, під сучасною Поштовою площею. Виявили її під час археологічних розкопок у 2015 році.

У 2019 році об'єкт став пам'яткою археології та історії національного значення.

Культурна спадщина Музей Київ МКІП Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *