Як вивести плями від лаку для нігтів із різних тканин

Якщо на ваше улюблене плаття або джинси потрапив лак для нігтів, не впадайте у відчай. За допомогою запропонованих нижче порад ви легко зможете очистити навіть плями від кольорових лаків, інформує Ukr.Media.

Як видалити пляму від лаку за допомогою ацетону

Якщо на вашому одязі з'явилася пляма, не зволікайте і скористайтеся ацетоном — засобом, який здатний видалити практично будь-яке забруднення:

  • Помістіть одяг на пару кухонних рушників і нанесіть трохи ацетону прямо на пляму від лаку. При цьому не важливо, свіжа ця пляма або вже висохла.
  • Злегка промокніть забруднену ділянку зовні (одяг повинен бути вивернутий навиворіт) тканиною, змоченою ацетоном. Обробіть пляму в кілька прийомів ватним тампоном або паперовим рушником. Час від часу змивайте залишки лаку чистою водою над раковиною.
  • Як тільки ватний тампон перестане вбирати лак, знову обробіть пляму невеликою кількістю ацетону, а потім виперіть річ в пральній машині. При необхідності можете нанести на забруднене місце спеціальний засіб для виведення плям.

Метод з ацетоном особливо підходить для джинсів, бавовни, льону та шовку. На всіх інших тканинах необхідно спочатку спробувати альтернативні методи, описані нижче.

Як видалити пляму від лаку: альтернативні методи

Видалити лак з одягу можна і іншими способами. І хоча вони не такі ефективні, як ацетон, засоби для них знайдуться майже в кожному будинку.

  • Тканини або одяг, які не можна чистити ацетоном (наприклад, тканини, що містять ацетат або триацетат), можна обробити перекисом водню. Для цього перекис потрібно нанести прямо на пляму і злегка потерти кухонним рушником або будь-якою іншою чистою тканиною.

Порада! Слідкуйте за тим, щоб тканина не вицвітала на забрудненій ділянці. Якщо річ дорога, краще не експериментувати, а звернутися за професійним чищенням.

  • Ви також можете спробувати наявну в продажу рідину для зняття лаку, але вона не повинна містити олії. При цьому не намагайтеся зішкребти пляму, так як це може завдати непоправної шкоди тканині.

Після застосування цих методів виперіть одяг в пральній машині.

Як видалити пляму від лаку за допомогою лаку для волосся

Перевага лаку для волосся в тому, що вам не потрібно турбуватися про знебарвлення тканини, що може статися під час використання перерахованих вище методів.

  • Спочатку дайте плямі висохнути, щоб не розмити її ще більше.
  • Розпиліть лак для волосся на пляму і почекайте, поки він не висохне. Зазвичай потрібно всього п'ять хвилин.
  • Візьміть зубну щітку і злегка потріть пляму. При необхідності повторіть.
  • Решта слідів можна видалити за допомогою звичайних миючих засобів.

Експрес-метод для видалення лаку

Ви дуже поспішаєте, тому немає часу на повноцінну чистку і тим більше прання. В такому разі, якщо пляма невелика, дайте її висохнути, а потім акуратно зішкребіть нігтем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *